piątek, 4 maja 2012

Makijaż ślubny. Makijaż dla Panny Młodej. Makijaż Ślubny Siedlce, Makijaż Siedlce Studio Wizażu, Studio Makijażu, Makijaż trwały do ślubu, Makijaż czym utrwalić do ślubu. Makijaż delikatny do ślubu, Makijaż Slubny 2012

Makijaż Panny Młodej powinien jej ułatwiać wejście w rolę Panny Młodej. Powinien być zarazem trwały, delikatny i widoczny. Powinien podkreślać charakter tego dnia i świetnie wychodzić na zdjęciach ślubnych Młodej Pary, czyli makijaż ślubny musi spełniać się doskonale jako makijaż fotograficzny.

Nie bez znaczenia są profesjonalne kosmetyki, dzięki którym efekty nie będą "domowe" ale profesjonalne.Wizażystka w Siedlcach, wizażystka w Warszawie czy też w Paryżu powinna uczestniczyć w tym wydarzeniu jako osoba pomocna, przyjazna, kontaktowa i twórcza. Być może makijaż ślubny będzie dla Panny Młodej ostatnią w panieńskim życiu przedślubnym okazją do wyciszenia się, relaksu i wypoczynku. Zawodowa wizażystka powinna uszanować ten cudowny czas przygotowań i wykonując makijaż zapewnić komfort spokoju i odpowiedniej atmosfery wyciszenia i skupienia. Dotyk dłoni podczas aplikacji kremu, dobór zapachów w pomieszczeniu, muśnięcia delikatnym pędzlem - wszystko to może mieć cudowny i przyjemny wymiar kojąc stress przed ślubem.

Co może zrobić Panna Młoda, aby makijaż lepiej się trzymał i piękniej wyglądał? Ważne jest odpowiednie przygotowanie skóry pod makijaż. W tym celu Panna Młoda powinna dbać o nawilżenie i nawodnienie całego organizmu. Czas na sen przed ślubem także jest niezbędnym kosmetykiem. Poza tym woda i sen to dwa kosmetyki, które działają, a niedużo kosztują. Jeśli masz kłopoty z cerą, ustal ze swoją wizażystką jak im zaradzić i jakie zabiegi możesz wykonać sama, a o co należy zadbać w gabinecie.

 Abyś tego dnia miała piękną i nieskazitelną cerę, musisz o tym pomyśleć dużo wcześniej. Najwięcej kłopotów sprawiają cery po zimie. Często trzeba skórę pobudzić specjalnym zestawem witamin i odżywek, by wyglądała na mniej zmęczoną. Buzia po lecie jest najładniejsza, o ile nie przesadzisz z opalaniem. Latem jemy więcej owoców i warzyw oraz pijemy więcej napojów, co niebywale poprawia sprężystość i nawodnienie skóry. Poza tym łój skórny szybciej opuszcza pory więc Panna Młoda ma rzadziej problemy z zanieczyszczeniami skóry. Mocno opalona skóra nie jest idealnym podkładem pod makijaż choćby z powodu kolorów, które piękniej prezentują się na skórze lekko opalonej. Mocna opalenizna może też dodawać lat, więc warto zakrywać przynajmniej twarz przed słońcem. Nie mówimy tu o kwestiach zdrowotnych i starzeniowych, które też mają znaczenie, a jedynie o wizualnej estetyce i przygotowaniach do makijażu ślubnego.

Kiedy już mamy idealną i zadbaną buzię należy zadbać o odpowiednią bazę i podkład, by wyrównać kolorystykę cery i zadbać o trwałe przyleganie kolejnych kolorowych kosmetyków, różu, cieni do powiek, pomadki. Te dobieramy za pomocą techniki pigmentacji, w oparciu o indywidualną paletę barw Panny Młodej, biorąc pod uwagę barwy i charakter stroju, bukietu i dodatków oraz życzenia Panny Młodej, które należy wziąć pod uwagę podczas wykonywania całej stylizacji oraz makijażu ślubnego.

Cała noc zabawy w ramionach Pana Młodego i gości a makijaż ślubny trzyma się bez poprawek to marzenie każdej Panny Młodej. Utrwalenie makijażu specjalnym pudrem fixującym lub Fixerem w sprayu może dodatkowo wzmocnić trwałość makijażu, szczególnie w okolicach, które mogą być dotykane np w trakcie składania życzeń. Jednak, który z tych kosmetyków wybrać to jest decyzja uzależniona od efektu, jaki chcemy osiągnąć, idealny mat czy efekt naturalnej skóry? W każdym z tych dwóch przypadków stosuje się inną kombinację kosmetyków utrwalających.

Na koniec makijażu ślubnego malujemy usta, które muszą być kuszące lecz eleganckie i z klasą, musimy tak dobrać pomadkę, by efekt był zniewalający w sam raz mocny i w sam raz delikatny. To trudna sztuka, by pomadką piękno makijażu dopełnić, bo Usta Panny Młodej są szalenie ważnym punktem kulminacyjnym lub elementem kompozycji całej stylizacji Młodej Pary.

Nie zapomnij o subtelnym uwodzeniu, sztuczne rzęsy pozwolą ci na bycie uwodzicielką w dniu ślubu, jest to idealne wykończenie oka i pięknie prezentuje się na fotografiach, na których prawie słychać trzepot rzęs Panny Młodej.

Czy powinno się wykonywać swój makijaż ślubny? W zasadzie jeśli jesteś profesjonalną wizażystką to nie ma przeszkód, jeśli nie jesteś pewna, wykonaj makijaż próbny i sprawdź jego zalety i wady. Możesz zawsze zapytać kogoś komu ufasz. Trzymamy kciuki!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz